Metropolia w Wiedniu. Dzielimy się wiedzą na temat rozwoju regionów przemysłowych

Zaawansowane technologie oraz nowe rozwiązania w miastach, które polepszają jakość życia swoich mieszkańców – to temat czwartej edycji Bridge4Cities. Wydarzenie odbywa się 3 i 4 września w siedzibie ONZ w Wiedniu. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest jednym z jego uczestników.

Tematyka tegorocznego Bridge4Cities skupia się na wpływie czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0) na rozwój miejsko-przemysłowy. Wydarzenie jest nakierowane na dostarczenie szerokiej perspektywy na temat tego, w jaki sposób miasta angażują się w zaawansowane technologie oraz nowe rozwiązania, by polepszyć jakość życia swoich mieszkańców poprzez redukcję śladu węglowego miast, usprawnienie usług publicznych oraz tworzenie nowych miejsc pracy i przyciąganie wykwalifikowanych pracowników.

Metropolia występuje na tym wydarzeniu jako tzw. Case Region. Oznacza to, że wraz z naszymi partnerami opowiadamy o tym, jak z obszaru silnie uprzemysłowionego idziemy w kierunku turystyki biznesowej, przemysłu kreatywnego i innowacji oraz gospodarki opartej na wiedzy.

Razem z nami w wydarzeniu uczestniczą: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Śląskie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0, Główny Instytut Górnictwa, miasta Katowice, Zabrze i Gliwice, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Jedną z atrakcji towarzyszących Metropolii w wydarzeniu jest koncert prezentujący suitę tańców ludowych z Górnego Śląska w opracowaniu muzycznym Sonos Kwartet.

Organizatorem czwartej edycji Bridge4Cities jest Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) oraz Finance Center for South and South Cooperation.

Udział Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w tegorocznej edycji Bridge4Cities odbył się przy dużym wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Zespołu do spraw Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego.