image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Akcja zbierania żywych choinek nadal trwa. Jeśli w tym roku mieliście bożonarodzeniowe drzewko w doniczce, możecie je przynieść i dać mu nowe życie – na wiosnę zostanie ponownie posadzone. Bytomianie oddali w tym roku już 15 choinek.

W polskiej tradycji nie ma jednoznacznej daty do kiedy choinka powinna zdobić nasze mieszkania. Często padają trzy daty: Święto Trzech Króli , Święto Chrztu Pańskiego lub Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli aż do 2 lutego. Bez względu jakie tradycje panują w Waszych domach i kiedy z drzewka znikają ozdoby, żywą choinkę możecie oddać do Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Jest tylko jeden warunek: choinka musi być ukorzeniona.

Choinki można przywozić do bazy MZZiGK przy ul. Tarnogórskiej 1A, od 6.00 do 20.00 w dni robocze oraz w weekendy. Specjaliści od zieleni sprawdzą jaki jest stan drzewka oraz ocenią jego system korzeniowy. Ważne jest aby choinka nie była już wysuszona oraz miała nie więcej jak 1,7 metra.

To już druga edycja tej akcji. W zeszłym roku posadzono 9 choinek, między innymi przy placu zabaw na skwerze Szynol oraz w Parku Amendy w Łagiewnikach. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie MDM, MZZiGK oraz MZDiM.