image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

11 stycznia Pałac Kultury Zagłębia kończy 63 lata. Z okazji jubileuszu zaprezentowany zostanie specjalny koncert urodzinowy. Ze względu na sytuacją epidemiczną, wydarzenie do obejrzenia online.

O godz. 18 odbędzie się premiera niepublikowanego koncertu „Toast na cztery ręce” w wykonaniu Dombrova Piano Duo.

Koncert będzie można zobaczyć na pałacowym fanpage`u na facebooku: www.facebook.com/PalacKulturyZaglebia oraz na kanale YouTube: www.youtube.com/user/pkzdg

Dombrova Piano Duo, czyli Krzysztof Włodarczyk oraz Łukasz Szubski – dwóch znakomitych pianistów z Dąbrowy Górniczej, wykona koncert na cztery ręce, który będzie połączeniem muzyki klasycznej oraz świątecznej, gwarantując moc pozytywnych emocji wszystkim urodzinowym gościom.

Dwóch mężczyzn w garniturach grających na fortepianie.

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej – Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. Są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Rozpoczynając studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy w ośrodkach kultury i podczas imprez okolicznościowych, m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach, koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, a także koncert w Royal Albert Hall w Londynie, zaowocowały powstaniem duetu Dombrova Piano Duo. Poza przyjaźnią i wspólnymi koncertami, pianistów łączy również̇ praca. Obaj są nauczycielami fortepianu oraz akompaniatorami w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Ponadto obaj od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską̨ im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza