image_pdfimage_print

Po wymuszonej przerwie, MKS Dąbrowa Górnicza wraca do gry. W piątek dąbrowscy koszykarze podejmą Eneę Zastal BC Zielona Góra.

W piątek, 28 stycznia, MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z wicemistrzem Polski, Eneą Zastalem BC Zielona Góra. Początek spotkania o godz.18. Bilety, w cenie 15-30 zł, dostępne na stronie www.mksdabrowa.pl W dniu meczu w kasach hali „Centrum” wejściówki każdej kategorii będą droższe o 5 zł.

Dąbrowianie ostatni mecz o ligowe punkty rozegrali 8 stycznia, kiedy to pokonali u siebie HydroTruck Radom. Po tym nastąpiła nieplanowana przerwa w występach, spowodowana przypadkami koronawirusa wśród zawodników. Przez to wyjazdowy mecz ze Startem Lublin, zaplanowany na 13 stycznia, a także starcie u siebie z Zastalem, które pierwotnie miało się odbyć 19 stycznia, zostały przełożone. Teraz sytuacja wraca do normy i dąbrowianie zielonogórzan podejmą w piątek, a w Lublinie zagrają 28 marca.

Po osiemnastu kolejkach, MKS z bilansem sześciu zwycięstw i dwunastu porażek ma 24 punkty i zajmuje 13 miejsce w Energa Basket Lidze. Zespół z Zielonej Góry ma 31 „oczek”. Wywalczył je w 19 meczach, w których dwanaście razy był górą nad rywalami. Z takimi dorobkiem plasuje się na 4 pozycji w ekstraklasie.

Wrześniowy pojedynek obu drużyn, który odbył się w ramach piątej serii spotkań zakończył się wygraną zielonogórzan 91:79. Piątkowa konfrontacja to zatem okazja dla dąbrowian, żeby wykorzystać atut własnego parkietu i zrewanżować się Zastalowi.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza