image_pdfimage_print

Dąbrowscy koszykarze wtorkowy wieczór w hali „Centrum” mogą zaliczyć do udanych. W trzecim meczu Alpe Adria Cup pewnie pokonali rywali z Austrii.

Zwycięstwo w europejskich rozgrywkach pozwoliło MKS-owi przerwać serię porażek. Dąbrowianie na wygraną czekali od 23 września, kiedy w pierwszym starciu Alpe Adria Cup pokonali u siebie Spišskí Rytieri. Po tym, w tym pucharze jak też w lidze, musieli uznawać wyższość rywali.

We wtorkowym pojedynku z BK IMMOunited Dukes, po wyrównanym początku na prowadzenie wysunęli się gospodarze, którzy lepszą dyspozycję potwierdzili wynikiem na koniec kwarty. W drugiej kwarcie sytuacja wyglądała podobnie, jedynie w końcówce goście próbowali nawiązać równorzędną walkę i zmniejszyli nieco dystans punktowy. Po zmianie stron ton grze nadawał MKS, który sukcesywnie powiększał przewagę. Różnica klas była bardzo wyraźna, dąbrowianie na boisku poczynali sobie bardzo swobodnie, a na ich koncie przybywało punktów. Na finiszu Wiktorowi Rajewiczowi zabrakło skuteczności, żeby w akcjach czy rzutach wolnych osiągnąć symboliczny poziom 100 punktów dla gospodarzy. Mimo tego spotkanie zakończyli wysoką przewaga 99:63. W szeregach dąbrowskiego zespołu najlepiej punktował Michael Lewis, który zgromadził 17 „oczek”. W austriackiej drużynie pod tym względem wyróżnił się Ian Moschik, zdobywając 15 punktów.

Kolejny mecz MKS-u w Alpe Adria Cup odbędzie się na wyjeździe 22 listopada. Wówczas dąbrowianie zmierzą się z KK Gorica.

Rozgrywki Alpe Adria Cup funkcjonują od sezonu 2015/16. Dotąd odbyło się ich pięć edycji. Triumfatorami byli Helios Suns Domzale (2015/16), MBK Rieker Komarno (2016/17), KK Zlatorog Lasko (2017/18), Egis Körmend (2018/19) i BK JIP Pardubice (2019/20). MKS jest drugą polską ekipą, która w nich występuje. Pierwszą było GTK Gliwice. Zespół z Dąbrowy gra w grupie C. Jego przeciwnikami są Spišskí Rytieri ze Słowacji, KK Velika Gorica z Chorwacji i BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg z Austrii.

MKS w tych rozgrywkach zadebiutował 23 września. W spotkaniu u siebie pokonał Spišskí Rytieri 93:85. W drugiej kolejce, 28 września zmierzył się na wyjeździe z BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg. Pojedynek, delikatnie mówiąc, nie należał do dobrych i widowiskowych. W defensywnym starciu lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 56:52.

Następna okazja do zobaczenia MKS-u na żywo w hali „Centrum” nadarzy się 7 listopada. Tego dnia, w ramach Energa Basket Ligi, podejmą Czarnych Słupsk.

***
3.kolejka Alpe Adria Cup
MKS Dąbrowa Górnicza – BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg 99:63 (24:14, 21:25, 24:15, 30:9)

MKS: Lewis 17, Nowakowski 16, Małgorzaciak 14, Haney 14, Sobin 11, Czujkowski 8, Motylewski 7, Brenk 6, Piechowicz 5, Rajewicz 1

BK IMMOunited Dukes: Moschik 15, Murray-Boyles 13, Blazević 9, Alper 8, Jakubowski 6, Miletić 6, Ndukwe 3, Koenig 2, Oguamalam 1, Leydolf 0, Burgemeister 0, Bauer 0