Bezpieczna Metropolia. Odblaski i oświetlenie to podstawa

Kask, ostrożność i
dobre oświetlenie. To podstawy bezpiecznej jazdy na rowerze. Po zakończeniu przez
Górnośląsko- Zagłębiowską Metropolię akcji „Rowerowy maj” powstał materiał
filmowy zachęcający dzieci i młodzież do bezpiecznej jazdy na rowerze. Na
początku wakacji przypomnijmy sobie tych kilka zasad.

Wypowiadają się w nim policjant, oficer rowerowy Metropolii oraz najmłodsi uczestnicy akcji. Zachęcają do zadbania o odpowiednie wyposażenie roweru w światła oraz odblaski a także używanie kasku podczas jazdy i zachowanie ostrożności.

„Rowerowy maj” to część ogólnopolskiej akcji, w której przyłączyła się Metropolia GZM. W 10 gminach członkowskich przez cały miesiąc. Blisko 10 tysięcy dzieci i młodzieży pokonywało drogę do szkoły lub przedszkola na rowerze, rowerku dziecięcym bądź hulajnodze. Dokonali oni blisko 200 tys. przejazdów.

Podczas finału akcji najmłodsi otrzymali ufundowane przez Metropolię przednie i tylne lampki rowerowe. W ten sposób Metropolia chce promować bezpieczną jazdę na rowerze.  

Warto dodać, że do rozwożenia lampek wykorzystany został specjalny rower cargo. Dzieci pokazały, że do szkoły można dojeżdżać jednośladem, Metropolia – że w ten sposób można również transportować większe ładunki. Metropolitalny oficer rowerowy w ciągu dwóch tygodni czerwca, gdy trwało podsumowywanie Rowerowego Maja, pokonał na nim prawie 600 km!