Nowe boisko oficjalnie otwarte

W niedzielę, 29 września, oficjalnie przekazano do użytku boisko wielofunkcyjne, przy ul. 21 Listopada, czyli zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2019.

Okoliczni mieszkańcy powoli zdążyli już przywyknąć do nowego obiektu, którego budowę niedawno zakończono. Nie przszkadzało im to jednak w licznym przybyciu na oficjalne otwarcie boiska.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Zbigniew Szaleniec, a także przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Moćko, radna Rady Miejskiej Irena Owczarz (jedna z inicjatorek powstania boiska w tym miejscu) oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.

W jaki sposób można korzystać z nowego obiektu sportowo-rekreacyjnego pokazała młodzież z czeladzkich szkół. Na początek zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrały emocjonujący mecz w siatkówkę. Następnie na boisko wkroczyły dwa zespoły – dziewcząt i chłopców – ze Szkoły Podstawowej nr 1, które z pełnym zaangażowaniem zaprezentowały się w innej dyscyplinie sportu – koszykówce. Na koniec przyszedł czas na futbol. Naprzeciw siebie stanęły drużyny – samorządowców i mieszkańców pobliskiego osiedla.

Na tych, którzy nie uczestniczyli bezpośrednio w sportowych zmaganiach czekały animacje, gry, zabawy, malowanie twarzy i balonowe zwierzątka.

Szczególne podziękowania za wspaniale rozegrane mecze kierujemy do młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz opiekunów Janiny Wcisło i Renaty Hilarowicz.

Źródło: www.czeladz.pl