1

Wiosną UKS Ruch Radzionków będzie grać w III Lidze Wojewódzkiej

Młodzicy UKS Ruchu Radzionków Mistrzem Podokręgu Bytom.

W roczniku 2007 zakończyły się zmagania w IV i V Lidze Podokręgu Bytom. W obydwu ligach w rywalizacji wzięło udział po 8 zespołów. Rozgrywki był podzielone na 2 fazy: w pierwszej każda drużyna rozegrała 7 spotkań, następnie tabela została podzielona na pół i rywalizacja toczyła się pomiędzy zespołami, które zajęły miejsca 1-4 oraz 5-8, przez co w drugiej fazie każdy rozgrywał 3 mecze.

W V lidze bezkonkurencyjny okazał się „Orzeł” Nakło Śląskie, który na wiosnę zagra w IV lidze. Na podium znalazły się też TS Tarnowiczanka oraz „Sokół” Orzech.

W IV lidze trwała zacięta rywalizacja pomiędzy 3 zespołami: „Unią” Świerklaniec, UKS „Ruchem” Radzionków oraz BS „Polonią” II Bytom. W pierwszej kolejce grupy mistrzowskiej „Polonia” pokonała „Unię” Świerklaniec 5:0, a „Cidry” 2:0 „Silesię” Miechowice. Do decydującego spotkania doszło 18 października w Bytomiu. Liderująca BS „Polonia” II Bytom podejmowała drugi UKS „Ruch”. „Polonia” II delegowała do gry pełny skład, który na co dzień rywalizuje w I Lidze Wojewódzkiej.

Do przerwy „niebiesko-czerwoni” dominowali i zasłużenie prowadzili 2:0. Po zmianie stron obraz gry się zmienił: „Cidry” grały z minuty na minutę coraz lepiej, jednak długo nie potrafiły zdobyć bramki. Przełomowe okazało się 5 minut, pomiędzy 51 a 56 minutą (w tym roczniku gra się 2 x 30 minut), kiedy to „żółto-czarni” zdobyli 3 gole, a konkretnie strzelali je: Kamil Buchacz, Kuba Caban i Harald Mueller. „Ruch” wygrał 3:2 po pasjonującym pojedynku, na co uwagę zwracali i kibice, i sędzia prowadzący zawody.

W ostatniej kolejce „Ruch” zremisował z „Unią” 1:1, a „Polonia” II pokonała 6:2 „Silesię”.
Mistrzem Podokręgu Bytom został UKS „Ruch” Radzionków, wyprzedzając BS „Polonię” II Bytom oraz „Unię” Świerklaniec. Wiosną podopieczni trenera Adama Dyrdy będą rywalizować w III Lidze Wojewódzkiej. Z IV do V ligi spadł GKS „Rozbark” Bytom.

Mimo zakończenia rozgrywek uczniowie 6 klasy SMS Radzionków dalej intensywnie pracują, rozegrają 4 sparingi oraz udadzą się na 2 turnieje: jeden halowy w Blachowni k. Częstochowy, a drugi pod balonem na sztucznej trawie w Krakowie. Będzie to Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy, w którym oprócz gospodarzy, „Cracovii” Kraków i „Ruchu” Radzionków ,wezmą udział: słowacka MSK Zilina, „Stal” Rzeszów, „Odra” Opole oraz „Odra” Wodzisław Śląski.

Drużyna UKS „Ruchu” Radzionków grała jesienią w składzie: Bartek Przypaliński, Szymon Stańczyk, Igor Górski (bramkarze), Filip Bogacki, Dominik Brzezina, Kuba Caban, Kuba Burda, Łukasz Korbel, Kuba Kościański, Harald Mueller, Łukasz Ozimek, Kajetan Riger, Kuba Stańczyk, Kacper Wikarek, Dominik Wiatrek, Igor Kwietniowski, Czarek Wroniszewski (kapitan), Bartek Zejer, Kamil Buchacz, Kamil Małota, Konrad Gaida, Kacper Tobór, Remik Zawada.

Sztab szkoleniowy: Adam Dyrda, Mariusz Malok (trenerzy), Rafał Przypaliński (kierownik zespołu)

Sztab i zawodnicy dziękują bardzo serdecznie Pani Alinie Anczok – właścicielce „Cukierni Pyszna Babeczka” w Radzionkowie – za okazały i przepyszny tort sprezentowany po ostatnim meczu.