1

Nagrody Sportowe wręczone!

5 stycznia 2021 roku nastąpiła uroczystość i wyróżnienia i nagrodzenia nagrodami pieniężnymi najbardziej zasłużonych w 2020 roku dla bieruńskiego sportu osób i drużyn. Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica wręczył nagrody w sześciu kategoriach. Bardzo serdecznie gratulujemy najlepszym!

1.NAGRODA SPORTOWIEC ROKU.

MAJA GAWENDA – zawodniczka Klubu Strzelectwa Sportowego PIAST w Bieruniu.

Uzasadnienie: Osiągnięcia sportowe: podwójne Mistrzostwo Polski i Wicemistrzostwo Polski, powołanie do Kadry Narodowej Polski. Zawodniczka rywalizuje w kategorii wiekowej „młodzik”. W swojej dyscyplinie sportowej i kategorii wiekowej osiągnęła największy sukces, ponadto znalazła się w Kadrze Narodowej Polski jako pierwsza do tej pory osoba w tak młodym wieku.

2.NAGRODA TRENER ROKU.

WŁADYSŁAW CHRZĄSZCZ – trener w Klubie Strzelectwa Sportowego PIAST w Bieruniu.

Uzasadnienie: Wysokie osiągnięcia sportowe zawodników, których trenerem jest Władysław Chrząszcz na zawodach różnej rangi, w tym Mistrzostwa Polski, powołanie zawodników do Kadry Narodowej Polski oraz promowanie Miasta Bierunia. Trener zaangażowany w swoją działalność, rozwija pasje wśród zawodników, inspiruje ich do zdobywania coraz lepszych wyników sportowych. Działa społecznie – za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia.

3.NAGRODA DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU.

WOJCIECH PALIKIJ – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego UNIA Bieruń.

Uzasadnienie: Jako prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego UNIA Bieruń w znacznym stopniu przyczynił się do rozwoju i promocji sportu w Gminie Bieruń. Zawodnicy Klubu zdobywają liczne sukcesy sportowe na zawodach różnej rangi, w tym na arenie międzynarodowej. Obecnie 10 zawodników UKS UNIA Bieruń jest członkami Kadry Narodowej. Wojciech Palikij prócz zapewnienia optymalnych warunków dla rozwoju zawodników, organizuje wiele przedsięwzięć sportowych, w tym zawodów o różnym zasięgu, w tym międzynarodowym. Ośrodek bieruńskiego badmintona jest kojarzony jako jeden z najlepszych organizatorów imprez badmintona w Polsce. Ponadto Wojciech Palikij skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

4.NAGRODA ZA OSIĄGNIĘCIE SPORTOWE O NIEWYMIERNYM CHARAKTERZE.

JULIA ŁUBEK – zawodniczka Modelarni LOK.

Uzasadnienie: Osiągnięcia sportowe: Puchar Polski Modeli Szybowców Halowych Klasy FIN 2019. I miejsce w kategorii wiekowej „młodzik” dziewcząt.

5.NAGRODA DLA ZAWODNIKA ZA OSIĄGNIĘTY WYNIK SPORTOWY.

KATARZYNA PŁONKA – zawodniczka Klubu Sportowego RONIN.

Uzasadnienie: Złoty Medal na Mistrzostwach Polski w kategorii senior.

6.NAGRODA DLA DRUŻYNY ZA OSIĄGNIĘTY WYNIK SPORTOWY

  • 14 zawodników Klubu Sportowego „UNIA” Bieruń Stary – Zawodnicy Klubu uzyskali 6 zwycięstw oraz 3 remisy, rywalizując Klasie B. W roku 2020 awansowali do klasy A.
  • 8 zawodników Klubu Sportowego” PIAST” w Bieruniu – Zawodnicy Klubu uzyskali 1 zwycięstwo oraz 1 remis, rywalizując Klasie Okręgowej.

Źródło: UM Bieruń