1

Ruszyły masowe szczepienia w Piekarach

W środę 28 kwietnia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Piekarskim Centrum Medycznym rozpoczęły się szczepienia masowa dla wszystkich zarejestrowanych pacjentów. Na chwilę obecną w szpitalu planuje się każdego dnia przeprowadzanie szczepień 200 osób, a w razie zwiększenia dostaw szczepionek powiększanie tej liczby. Ilość szczepień jest zależna od dostaw jakie trafią do piekarskiej placówki.

UWAGA: OD 28.04 DO 18.05 SZCZEPIENIA BĘDĄ DOKONYWANE W GODZINACH 8.00 – 15.00 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU.

Od 19 maja planowane jest powrócenie do pierwotnych godzin szczepienia:

Poniedziałek, środa, piątek – 7.30 – 15.00

Wtorek, czwartek – 11.30 – 18.00

TELEFON PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA: 575-101-660. NIE NALEŻY DZWONIĆ PRZEZ CENTRALĘ SZPITALA.

Szczepienia w Punkcie Szczepień w Piekarskim Centrum Medyczny odbywać się będą przy ul. Szpitalnej 11 (stary budynek)

Pacjenci na szczepienia wchodzić będą od strony ul. Kościuszki, zaś budynek będą opuszczać do ul. Szpitalnej. Bezpieczeństwa oraz przestrzegania dystansu społecznego pilnować będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Co ważne nasz punkt zlokalizowany jest w szpitalu w związku z czym posiada cała niezbędną infrastrukturę medyczną.

Pacjenci obsługiwani będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Trzeba nosić maseczkę i pamiętać o odpowiedniej odległości od innych osób. Wejście i wyjście zlokalizowano oddzielnie, aby w jednym miejscu nie gromadziło się zbyt wielu pacjentów. Przy drzwiach mierzona będzie temperatura, potem skorzystać można z wydzielonej strefy do wypełniania ankiet.

W celu usprawnienia wizyty zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia, kwestionariusza oraz zgody RODO, które można przygotować w domu. Dokumenty są dostępny na stronie Piekarskiego Centrum Medycznego. Należy je wydrukować, wypełnić, podpisać i przynieść ze sobą do punktu szczepień.  

Co istotne na szczepienie wystarczy przyjść 10 minut przed wyznaczonym czasem! Nie ma potrzeby przychodzić godzinę wcześniej i gromadzić się przed punktem. To utrudnia obsługę i powoduje niepotrzebne emocje.

Na chwilę obecną zapisy na szczepienia do piekarskiego PSP będą prowadzone przez:

  • infolinia 989,
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapis w punkcie szczepień (tylko telefonicznie pod nr 575-101-660).

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia tylko 10% zapisów może być dokonywanych bezpośrednio w punkcie szczepień, pozostał pula jest w dyspozycji rejestracji centralnej.

Zapisywać mogą się roczniki zgodnie z opublikowanym harmonogramem.

#SzczepimySięwPiekarach

Źródło: UM Piekary Śląskie