1

O mieszkaniach w Metrolabie. Zapraszamy na kolejną Metropolię Idei

Mieszkania socjalne, TBS-y, spółdzielnie, lokale komunalne i wreszcie wolny rynek, gdzie można mieszkania kupować i wynajmować – to skrót możliwości na własne lokum w mieście.

Kluczową rolę na rynku pełnią prywatne firmy. A jak powinny o rynek mieszkaniowy dbać miasta? Jak i czy powinny go kreować? Dla kogo i co powinny budować miasta?

To tylko niektóre z pytań, które postawimy podczas spotkania z cyklu Metropolia Idei. Rozpoczniemy 21 listopada o godzinie 17:00 warsztatami dla mieszkanców.

Spotkanie odbędzie się w Metrolabie GZM w przestrzeni Kato Science Corner na ul. Młyńskiej 2 w Katowicach.

W ich trakcie poszukamy rekomendacji dla samorządów w sprawie polityki mieszkaniowej, której celem powinno być zwiększenie dostępności mieszkań. Zastanowimy się nad trzema kwestiami: inwestycje, planowanie przestrzenne i finanse (podatki, czynsze, subwencje). Prosimy o zapisy na warsztaty na adres przemyslaw.jedlecki@agora.pl.

Po warsztatach odbędzie się otwarta debata. Jej początek planujemy na godz. 18.30. Naszymi gośćmi będą prof. Agata Twardoch z Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Śląskiej,architektka i urbanistka, Aleksander Krajewski, architekt, Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia oraz Mariusz Hyliński, Dyrektor ds. Inwestycji w Katowickim Towarzystwie Budownictwa Społecznego.

Spotkanie z cyklu Metropolia Idei jest organizowane przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię we współpracy z katowicką redakcją Gazety Wyborczej.

Więcej o Metrolabie przeczytasz w artykule: Metrolab GZM w przestrzeni Kato Science Corner