1

Hokeiści Polonii Bytom trenują na powstającym lodowisku

Chociaż lodowisko przy ul. Pułaskiego pozostaje placem budowy, dzisiaj hokeiści KH Polonia Bytom rozpoczęli tu treningi. Jako pierwsi na lodowisku pojawili się młodzicy i żaki starsze, a ich trening obserwował prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że kiedy rozpoczęła się budowa nowej hali lodowiska podjęto decyzję, że wraz z zakończeniem budowy pierwszej części zadaszenia, tafla lodowiska zostanie udostępniona naszym hokeistom, aby mogli na niej trenować. W połowie stycznia zakończyły się już prace związane z montażem pierwszej warstwy pokrycia dachowego z blachy trapezowej nad taflą lodowiska, dzięki czemu można było rozpocząć przygotowania do zmrożenia lodowiska. Posprzątana została tafla, włączono system mrożenia oraz wygrodzono część lodowiska, gdzie odbywają się treningi. Na czas treningów, została uruchomiona również szatnia.

Plac budowy został zabezpieczony, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po wizji lokalnej wydał decyzję dopuszczającą sezonowe użytkowanie tafli lodowiska do celów treningowych do 31 marca 2020 roku.

Dzisiaj na lodowisku pierwszy trening rozpoczęli młodzicy i żaki starsze /chłopcy w wieku 13-15 lat/, a po nich kolejne grupy, które działają w bytomskim klubie KH Polonia Bytom. Wieczorem trening rozpoczną także hokeiści pierwszej drużyny, która w najbliższy weekend zakończy rozgrywki I ligi dwoma wyjazdowymi spotkaniami.