1

Wirtualny bieg i marsz szlakiem Powstańców Śląskich

W poniedziałek 3 Maja w naszym mieście odbędą się obchody 100 – lecia III Powstania Śląskiego oraz 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje wirtualny bieg oraz marsz Nordic Walking niebieskim szlakiem Powstańców Śląskich.

Bieg i marsz rozpoczynać się będą pod Kopcem Wyzwolenia, następnie poprowadzą ulicami: Wyzwolenia, Chopina, przez ogródki działkowe „Azalia”, ulicą Karola Miarki, a zakończenie biegu nastąpi na Placu Noblistów Śląskich. Długość trasy wynosi około 2,85 km.

Ze względu na panujące obostrzenia bieg będzie mieć charakter indywidualny, prosimy aby każdy chętny w dowolnej porze dnia pokonał wyznaczoną trasę. Ważne aby symboliczną trasę pokonać w poniedziałek 3 Maja.

Po pokonaniu trasy należy wysłać na adres mailowy: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl screnn’a z pokonanej trasy podpisując maila imieniem i nazwiskiem. Na Wasze maile MOSiR czeka w dniu 3 i 4 maja.

Każdy kto pokona wyznaczoną trasę i wyśle maila z pokonaną trasą otrzyma książkę autorstwa Dariusza Pietruchy „Emil Baron – To nie sztuka dać się zabić – wspomnienia piekarskiego powstańca” oraz płytę CD Orkiestry Wojskowej z Bytomia.

Upominki do odbioru będą w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od dnia 6 maja po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 32 768-10-10.

Link: Regulamin Biegu i Marszu Nordic Walking Szlakiem Powstańców Śląskich

Źródło: UM Piekary Śląskie

Trasa biegu zaznaczona na mapie
Mat. organizatora