1

Dzień bez samochodu. W stronę lepszej komunikacji

Dzień bez samochodu (22 września) to doskonała okazja, aby porozmawiać o tym, jak zmieniamy komunikację w Dąbrowie Górniczej. Tego dnia zapraszamy na warsztaty i debatę w ramach projektu Miasta Idei.

Spotkanie moderować będzie redaktor Przemysław Jedlecki, z którym przyjrzymy się alternatywom dla codziennych sposobów podróżowania, szczególnie w kontekście trwającej przebudowy układu drogowego w Dąbrowie Górniczej, powstających nowych odcinków dróg rowerowych, chodników i  przejść dla pieszych w poziomie jezdni.

Podczas spotkania przekonamy się, że kluczem do sprawnego poruszania się po mieście są także codzienne decyzje każdego z nas: jechać samochodem, rowerem czy tramwajem? Iść pieszo czy w ogóle zostać w domu? Suma decyzji mieszkańców ma wpływ na jakość i przebieg naszych codziennych podróży.

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, które rozpoczynają się o godz. 15.30, zarejestruj się: przemyslaw.jedlecki@agora.pl

Uczestnicy spotkania zmierzą się z wyzwaniami dotyczącymi codziennej mobilności, o których mówią eksperci. Da się je streścić w trzech słowach: ulepsz, zastąp, unikaj. Jak ulepszać codzienne podróże? Czym można zastąpić samochód? Czy w ogóle musimy gdzieś jechać?

Po części warsztatowej, o godz. 17 zapraszamy na debatę z udziałem Marcina Bazylaka, prezydenta Dąbrowy Górniczej, dr Anny Urbanek z Uniwersytetu Ekonomicznego, dr Agnieszki Labus z Politechniki Śląskiej oraz dra Andrzeja Soczówki z Instytutu Kolejnictwa.

Wydarzenie odbędzie się w Fabryce Pełnej Życia.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza