1

W Siemianowicach Śląskich powstają nowe skwery

Wkrótce siemianowicką przestrzeń publiczną uatrakcyjnią dwa skwery, które powstają przy ulicy Wyzwolenia oraz przy ulicy Akacjowej. Nowe miejsca będą sprzyjały mieszkańcom, mającym ochotę na spotkanie ze znajomymi, relaks z książką w ręku czy aktywne spędzenie wolnego czasu.

Skwer przy ulicy Wyzwolenia dopełni częściowo już zagospodarowany teren, gdzie znajduje się plac zabaw, boisko, altany do grillowania oraz górka zjazdowa. Po zrealizowaniu inwestycji, siemianowiczanie będą mogli przysiąść na nowych ławkach, odpocząć na leżakach miejskich oraz przeprowadzić rozgrywki przy stołach do gier planszowych i piłki nożnej. Ponadto nowo powstały teren zostanie oświetlony i wyposażony w toaletę dla psów. 

Z kolei na skwerze przy ulicy Akacjowej pojawi się siłownia zewnętrzna, nowe chodniki, schody, trawniki, nasadzenia, ławki parkowe, kosze, leżaki i pergole, a także oświetlenie. Ciekawym elementem aranżacji skweru będzie, umieszczona w jego centralnej części, betonowa bryła, posiadająca trzy tablice (przytwierdzone z trzech stron) z wierszami Juliana Tuwima, czwarty bok konstrukcji będzie stanowił betonowy regał służący do wymiany książek w ramach bookcrossingu, polegającym na darmowej wymianie przeczytanych książek pomiędzy czytelnikami. Koszt całości inwestycji wyniesie ok. 1 350 000 zł, natomiast jej zakończenia możemy spodziewać się pod koniec wakacji.

Źródło: www.siemianowice.pl.