1

24 komputery dla uczniów i nauczycieli

W najbliższych dniach do szkół z terenu gminy Bobrowniki trafią laptopy, które zostaną wykorzystane przez uczniów i nauczycieli w nauce zdalnej.

Projekt ruszył 1 kwietnia. Gminy i powiaty wnioskowały do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa o sfinansowanie zakupu sprzętu medialnego oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Nasz samorząd złożył wniosek o zakup 24 laptopów na pełną kwotę przyznanej nam alokacji czyli na 70.000 złotych. 8 kwietnia otrzymaliśmy informację o otrzymaniu dofinansowania.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: UG Bobrownoki