1

Kolejne kilometry ścieżek rowerowych

W Siemianowicach Śląskich regularnie rozbudowywana jest infrastruktura rowerowa, która ma zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla rowerzystów. 

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o rozpoczęciu budowy trasy rowerowej, wiodącej od Parku Miejskiego, ulicami: PCK, Obwodową, Cmentarną, Szybu Pszczelnik, aż do parku Pszczelnik i ulicy Stara Szosa. Obecnie przystąpiono do budowy kolejnej ścieżki, która będzie przebiegała od ulicy Bańgowskiej, przez os. Bańgów (ul. Skłodowskiej), ulicą Zachodnią do skrzyżowania z ulicą Krupanka. Finał prac związanych z budową tych ścieżek zaplanowano na trzeci i czwarty kwartał bieżącego roku.

Nowe trasy rowerowe budowane są w ramach drugiego etapu zadania inwestycyjnego pn. „Wsparcie mobilności miejskiej – projekt udogodnień dla wykorzystujących rower w mieście Siemianowice Śląskie”, obejmującego m. in. budowę czterech ciągów ścieżek rowerowych komunikujących ze sobą główne dzielnice miasta o łącznej długości ok. 10 km. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych, pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o powstających ścieżkach rowerowych przeczytają Państwo TUTAJ

Źródło: UM Siemianowice Śląskie