1

Rowerzyści na start! Rozpoczęły się treningi w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski

Rywalizacja w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski służy propagowaniu turystyki rowerowej oraz aktywnego wypoczynku. Chętni już teraz mogą brać udział w treningach, korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji. 

Rowerzyści pokonujący na swoich jednośladach kolejne kilometry, mogą wziąć udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To projekt stworzony na wzór Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich.

Organizatorem Rywalizacji, której pierwsza edycja przeprowadzona była w dniach 1-30 września 2019 roku, jest Miasto Bydgoszcz. Obecnie trwają zapisy na treningi w ramach tej sportowej zabawy. Mogą w nich wziąć udział mieszkańcy miast, które zdecydowały się na udział w przedsięwzięciu, w tym Piekarzanie! 

Oficjalny trening, jak piszą organizatorzy, to rozgrzewka przed wrześniową walką o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020. Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia! Szczegóły opisano na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych organizatora: KLIKNIJ TUTAJ

Właściwa rywalizacja zacznie się 1 września! Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta, dzięki czemu przekonamy się, które Miasto ma największy apetyt na puchar. Ten, kto weźmie udział w treningu, automatycznie kwalifikuje się do właściwej rywalizacji.

Weź udział w rywalizacji! Co należy zrobić?

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.
Ściągnij aplikację i dołącz do zabawy. Link TUTAJ.

W tym roku, we wrześniu o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy ponad  30 miast z całej Polski, w tym Piekary Śląskie! W poprzedniej edycji użytkownicy, którzy przyłączyli się do akcji wykręcili ponad milion kilometrów.

Źródło: UM Piekary Śląskie