Konkurs dla lokalnego biznesu
Przedsiębiorstwa z Dąbrowy Górniczej do końca miesiąca mogą zgłaszać się do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego.
Konkurs odbędzie się po raz piąty. Skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym przestrzegały zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
W ramach konkursu, nagrodzone mogą zostać również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w jego gospodarczy i społeczny rozwój. W tej kategorii przewidziana jest nagroda specjalna.
Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września, na adres adamiecki@dg.pl
Regulamin i karta zgłoszeniowa.
Nagrody zostaną przyznane w 4 kategoriach: Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego, mikro przedsiębiorstwo, małe przedsiębiorstwo, średnie przedsiębiorstwo. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w listopadzie, która odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia.
W 2019 roku konkurs rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach: mikro i średnie przedsiębiorstwo oraz przyznana została Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego dużemu przedsiębiorstwu.
Laureaci ubiegłorocznej edycji:
– w kategorii mikro przedsiębiorstwo: Ogólnopolska Szkoła Językowa British School Oddział Dąbrowa Górnicza,
– w kategorii średnie przedsiębiorstwo: PPH „Wader – Woźniak” Sp. z o.o.
– Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego: Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych „DAMEL” S.A.
Głównym organizatorem Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego jest miasto, a odbywa się z inicjatywy prezydenta Dąbrowy Górniczej. Partnerami merytorycznymi są Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.
Dodatkowych informacji o konkursie udziela Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości: tel. 533 322 578
Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się w 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.
Źródło: UM Dąbrowa Górnicza