1

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia Partnerem Oficjalnym Polskiej Ligi Koszykówki

Polska Liga Koszykówki i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęły współpracę, na mocy której GZM została Partnerem Oficjalnym najwyższej klasy rozgrywkowej. Podpisane porozumienie obejmuje działania promocyjne i aktywacje realizowane do końca roku.

Współpraca zakłada obecność Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w przestrzeni komunikacyjnej ligi oraz podczas najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Polską Ligę Koszykówki, w tym m.in. turnieju o Superpuchar Polski. Celem partnerstwa jest promocja regionu wśród kibiców koszykówki w całym kraju oraz budowanie rozpoznawalności Metropolii poprzez sport.

– Bardzo cieszę się z rozpoczęcia współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Nasza liga dociera do setek tysięcy kibiców w całej Polsce i jest doskonałą platformą do promowania miejsc, które mocno stawiają na rozwój i aktywność. Wierzę, że wspólnie zrealizujemy wiele wartościowych projektów, które zaangażują nowych i obecnych kibiców koszykówki i w ciekawy sposób zaprezentują region, który żyje tym sportem – mówi Prezes Polskiej Ligi Koszykówki Łukasz Koszarek.

– Sport od lat łączy miasta i gminy naszej Metropolii i jest ważnym elementem życia jej mieszkańców. Partnerstwo z Polską Ligą Koszykówki to dla nas szansa, aby poprzez sport pokazać potencjał Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jej energię, różnorodność i siłę współpracy. Chcemy, by kibice z całej Polski poznawali nasz region nie tylko jako miejsce wielkich sportowych emocji, ale również atrakcyjną przestrzeń do życia, pracy i spędzania wolnego czasu – mówi Leszek Pietraszek, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Region Górnego Śląska i Zagłębia od lat zajmuje ważne miejsce na koszykarskiej mapie Polski. Obecność klubów z miast Metropolii w rozgrywkach ligowych oraz duże zainteresowanie fanów sprawiają, że koszykówka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów sportowego krajobrazu GZM. Partnerstwo z Polską Ligą Koszykówki będzie okazją do promocji potencjału Metropolii wśród odbiorców spoza regionu.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest największym ustawowym związkiem metropolitalnym w Polsce. Tworzy ją 41 miast i gmin zamieszkiwanych przez ponad 2 miliony mieszkańców. GZM realizuje działania związane m.in. z transportem publicznym, rozwojem społeczno-gospodarczym oraz promocją regionu.

Polska Liga Koszykówki S.A. to spółka akcyjna, która prowadzi rozgrywki ekstraklasy mężczyzn – ORLEN Basket Ligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Polska Liga Koszykówki to członek elitarnej organizacji ULEB – zrzeszającej najlepsze kluby i ligi europejskie, a od 2006 r. również akcjonariusz spółki Euroleague Commercial Assets S.A.