image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

I miejsce w województwie śląskim i IV w Polsce. 19 września odbyło się podsumowanie jubileuszowego XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Zwycięski dyplom i puchar odebrał wójt Tomasz Sadłoń na uroczystości, która odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”, a celem głównym wzmożenie motywacji do wyjścia z domu oraz integracji całych rodzin wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych .

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest największą imprezą sportu masowego w Polsce, rozgrywaną w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. W tym roku mieszkańcy gminy wzięli udział w 48 imprezach, które odbywały się od 26 maja do 1 czerwca. Łącznie wzięło w nich udział 4 235 osób. 318 sympatyków biegania spróbowało swoich sił w teście Coopera.

Podczas tegorocznej edycji Psary zostały sklasyfikowane w III grupie od 7,5 do 15 tys. mieszkańców. II miejsce w województwie śląskim zajął Siewierz, a III Bobrowniki. Gratulujemy!