image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W czasie epidemii należy zachować czujność. Musimy nie tylko dbać o zdrowie, ale też uważać na oszustów, którzy czyhają na osoby starsze.

Rząd zaleca, by nie wychodzić z domu, dlatego wolontariusze służą pomocą seniorom. Robią zakupy, wyprowadzają psy i odwiedzają osoby starsze w domu. Niestety – gliwiccy harcerze informują, że docierają do nich sygnały o oszustach wykorzystujących sytuację.

– Do seniorów dzwonią osoby podszywające się pod harcerzy, głównie w celu wyłudzenia pieniędzy. Już na początku naszej akcji związanej z harcerską służbą wprowadziliśmy zasady mające na celu zabezpieczyć osoby potrzebujące pomocy przed oszustami. Tożsamość wszystkich naszych wolontariuszy można potwierdzić, kontaktując się z komendantką Hufca – phm. Weroniką Maciak (tel.: 605-202-614, mejl: komendant@gliwice.zhp.pl). My natomiast w dalszym ciągu służymy pomocą i przy okazji prosimy, aby chęć skorzystania z pomocy każdorazowo zgłaszać Komendantce Hufca, która koordynuje nasze działania – mówi Katarzyna Moskała z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.

Źródło: UM Gliwice