image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Pod koniec ubiegłego roku zakończyło się głosowanie dotyczące I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W konkursie mieszkańcy regionu decydowali o rozdysponowaniu dziesięciu milionów złotych. Projekt dotyczący rozwoju Szkolnej Orkiestry Dętej Allegretto zdobył odpowiednią ilość głosów. Zakup instrumentów muzycznych i nagłośnienia, bo tak nazywał się zgłoszony projekt uzyskał 817 głosów. Ponad 55 tysięcy, to kwota z budżetu obywatelskiego, która wspomoże rozwój Orkiestry i umożliwi zakup nowych, potrzebnych instrumentów muzycznych.

Niebawem siedemnaście przyrządów muzycznych powiększy zasoby Orkiestry. A to wszystko dzięki zawartemu porozumieniu z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Wczoraj Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek udała się z wizytą do Koszęcina. Gmina Bobrowniki we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny podejmie działania mające na celu edukację muzyczną dzieci i młodzieży, a przede wszystkim przygotuje dzieci i młodzież do podjęcia samodzielnej działalności artystycznej pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli i instruktorów.

W ramach podpisanej w dniu wczorajszym umowy przez Wójt Gminy i Dyrektora Zespołu członkowie Orkiestry wezmą udział w warsztatach artystycznych. Warsztaty będą odbywać się raz w roku przez okres pięciu lat. Oprócz tego Orkiestra będzie mogła wykonać koncerty muzyczne w siedzibie Zespołu Śląsk. Dla młodych artystów to niesamowita szansa na rozwój i realizację swoich talentów. (ps)

Źródło: UG Bobrowniki