image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Diebold Nixdorf, globalny dostawca rozwiązań sprzętowych i oprogramowania dla sektora bankowego oraz handlowego, rozpoczął budowę zespołu zajmującego się opracowaniem i wdrażaniem nowatorskiego rozwiązania technologicznego. Zespół pracować będzie głównie w Katowicach i Kijowie, a projekt ten wiąże się z otwarciem blisko 100 nowych stanowisk pracy w stolicy województwa śląskiego.

 – Cieszę się, iż pomimo trudnych warunków gospodarczych i pandemii, Katowice nadal stanowią wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla rozwoju międzynarodowego biznesu. Szczególnie budujący jest fakt, iż Diebold Nixdorf, funkcjonując w Katowicach od przeszło 20 lat, nadal znajduje możliwości dalszego wzrostu. Wynika to ze specyficznej kombinacji możliwości, jakie oferuje miasto i cały region, czyli dostępu do specjalistów IT, strategicznej lokalizacji w Europie oraz doskonałej infrastruktury lotniczej i drogowej. Warto również podkreślić, iż rozwijany lokalnie obszar będzie związany z innowacyjnymi technologiami, co pokazuje jak strategiczne jest dla inwestora katowickie biuro. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o nowym projekcie Diebold Nixdorf. Życzymy sukcesu idalszego wzrostu centrum – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Firma, mająca swoje biura także w Warszawie i Szczecinie, swoją centralną lokalizację wytwarzania i dostarczania oprogramowania dla globalnych klientów sektora handlowego zlokalizowała właśnie w Katowicach, gdzie jest obecna już od ponad dwóch dekad. Biuro w nowoczesnym budynku Brynów Center niebawem będzie gotowe na przyjęcie nowego zespołu.

Katowice są nie tylko dynamicznie rozwijającym się miastem, ale także, jako stolica Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wyjątkowo atrakcyjnym miejscem, dysponującym fantastycznym potencjałem ludzkim.

Bardzo cieszymy się, że prace nad tak kluczowym projektem dla całego Diebold Nixdorf powierzono właśnie naszemu, katowickiemu oddziałowi. Oznacza to, że przez ostatnie lata udało nam się udowodnić kompetencje i zaangażowanie naszych pracowników. Z drugiej strony dla obecnych, jak i przyszłych pracowników, otwiera to nowe możliwości pracy, przy implementacji nowatorskich rozwiązań z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chmurowych Microsoft Azure, konteneryzacją i programowaniem w .NET Core, Angular 10 oraz React –  mówi Adrian Gawryś, dyrektor w katowickim oddziale Diebold Nixdorf.

Diebold Nixdorf rozpoczął już rekrutację pierwszych 50 nowych pracowników i planuje rozpoczęcie działalności nowego zespołu jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Równolegle z wprowadzeniem nowego projektu rozwijane są dotychczas funkcjonujące zespoły, dając potencjalnym pracownikom możliwość rozwoju w różnych obszarach i na różnych szczeblach kariery.

Źródło: UM Katowice