image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Hulajnogi to wygodny sposób na przemieszczanie się po mieście. Problemem jest ich użytkowanie. Coraz częściej bezmyślnie odstawiane stają się zawalidrogami na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Przywrócenie ładu to wyzwanie.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Miasta idei”. Dyskusja ma dotyczyć problemu użytkowania hulajnóg w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się 13 listopada w Katowicach w Teatrze Śląskim w Scenie w Malarni.

O godz. 17.00  rozpoczną się warsztaty dla mieszkańców (prosimy o zapisy na adres przemyslaw.jedlecki@agora.pl). Po ich zakończeniu o godz. 18.30 odbędzie się otwarta debata. Udział w niej wezmą: Adriana Kamińska-Flak z Urzędu Miasta w Katowicach, Marcin Domański z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city, przedstawiciele firmy Hive oraz Arkadiusz Pilarski, Expert Brand Experience odpowiedzialny za projekt elektromobilności w ING Banku Śląskim.

W Katowicach można skorzystać z ok. 400 hulajnóg do wypożyczenia. Często stawiane są przez użytkowników w różnych miejscach i postrzegane przez pieszych i rowerzystów jako przeszkoda. Czy właściciel hulajnogi powinien odpowiadać za to, co się z nią dzieje? Czy użytkownik powinien myśleć o innych pieszych? Jak pogodzić ze sobą interesy, wygodę i bezpieczeństwo? Czy karać za źle zostawiano hulajnogi? A kogo? I kto ma się tym zająć? A może wystarczy edukacja i apele o kulturę? Na takie pytania postarają się wspólnie odpowiedzieć uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Górnośląsko- Zagłębiowską Metropolię i Gazetę Wyborczą.

Strona wydarzenia