image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

14 lutego serce miasta będzie biło na Rynku. Na ścianie Ratusza pojawi się niesamowita podświetlana instalacja w kształcie serca. Macie już swoją drugą połówkę? Zabierzcie ją na spacer po walentynkowych Gliwicach!

Serce gliwickiej starówki to znakomite miejsce na randkę z okazji Święta Zakochanych. W piątek 14 lutego Rynek będzie bardzo fotogenicznym miejscem. Poza fantastyczną iluminacją na ścianie Ratusza, w fotograficznym obiektywie będzie można złapać także filcowe serduszka na drzewkach. Kilkaset ozdób przygotują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, które prowadzi Fundacja Różyczka.

Między godz. 12.00 a 14.00 na specjalnym walentynkowym stoisku będzie można zdobyć upominek od serca – dla siebie albo kogoś bliskiego. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będą rozdawać zakochane książki, a uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach przygotują dla gliwiczan biżuteryjne drobiazgi.

Ulicą Zwycięstwa, z Rynku aż do fontanny przy Urzędzie Miejskim, będzie można przespacerować się „walentynkowym szlakiem”. Wypatrujcie zakochanych naklejek na chodniku, a w pobliżu Kłodnicy koniecznie wejdźcie na mostek łączący ulice Wybrzeże Armii Krajowej i Wybrzeże Wojska Polskiego. Na gliwickim „moście zakochanych” będzie na Was czekać bajecznie podświetlona instalacja w kształcie serca. Idealna sceneria do romantycznych zdjęć!

W walentynkowym klimacie miasto pozostanie aż do niedzieli 16 lutego.  Gliwice polecają się na romantyczny weekend! (mm)