image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Od 13 lipca do 11 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego numer 1 w Rogoźniku nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwali ratownicy wodni. Kąpielisko będzie strzeżone codziennie. 

Zdaję sobie sprawę, że wielu zarządców kąpielisk nie decyduje się na otwarcie w czasie epidemii. Postanowiłam otworzyć strzeżone kąpielisko z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, a także odwiedzających gości z miast i gmin ościennych – informuje wójt gminy Małgorzata Bednarek.

Już od dnia dzisiejszego zostanie wyznaczona strefa do kąpania, która będzie oznaczona bojami. Kąpielisko będzie działało w rygorze sanitarnym, z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Nowe zasady będą oznaczały zachowanie bezpieczniej odległości. Ograniczona będzie również liczba osób, przebywająca na terenie plaży. Na terenie obiektu znajdować się będzie regulamin do którego przebywający będą musieli się dostosować. Już dziś apeluję do mieszkańców i turystów o zachowanie rozwagi i odpowiedzialności. Będziemy nadzorować przestrzeganie tych zasad, dodajewłodarz gminy. (ps)

Źródło: UG Bieruń