image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Grupa młodzieży z Radzionkowa realizuje projekt społeczny w ramach platformy „Zwolnieni z teorii” (https://zwolnienizteorii.pl/). Ich motto to ekologia! Zespół EKOlogicznych, właśnie zakończył warsztaty, odwiedzili przedszkola i szkoły, w których spotkali się z blisko 700 dziećmi i młodzieżą.

Placówki jakie odwiedzili to: Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzionkowie, Przedszkole nr 2 a Radzionkowie, Przedszkole nr 3 w Radzionkowie, Przedszkole nr 4 w Radzionkowie, Niepubliczne przedszkole im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Radzionkowie, Przedszkola nr 23 i 63 w Bytomiu.

Każdy uczestnik projektu otrzymał gadżety, które pozyskaliśmy dzięki sponsorom. Podczas warsztatów rozmawiano o prawidłowej segregacji śmieci, o tym jak dbać o ziemię i chronić środowisko. Podczas warsztatów, każde dziecko wykonało też prace plastyczną – postać Minionka, który był wykonany z wcześniej zebranych rolek po papierze. Dzieci wykonywały też wiele rysunków, które przedstawiały sposoby dbania o Ziemię.

Więcej o akcji i zespole EKOlogicznych na stronie:
https://www.facebook.com/EKOlogicznie-2878402858852308/?ref=bookmarks

Źródło: radzionkow.pl