image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Dwadzieścia lat temu z inicjatywy nauczycielki Pani Marzeny Gec, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy oraz ówczesnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kobiórze podjęli działalność Zespołu „Campanella” prezentującego utwory muzyki dawnej i klasycznej. Swoimi występami zespół dostarcza słuchaczom wiele radości i wzruszeń, godnie reprezentując i promując naszą gminę.

Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności „Campanelli”, 31 stycznia w godzinach wieczornych w Gminnym Domu Kultury został zorganizowany uroczysty koncert, w którym udział wzięli obecni i byli jego członkowie. W trakcie uroczystości przedstawiono przygotowaną na tą okazję projekcję przypominającą historię działalności zespołu.

 Z tej okazji Wójt Gminy Kobiór Eugeniusz Lubański przekazał gratulacje i podziękowania wszystkim jego członkom, ale przede wszystkim jego pomysłodawczyni Pani Marzenie Gec za wysiłek oraz pracę jaką wkłada w działalność zespołu i za jego obecność w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Życząc dalszego rozwoju, wzbogacania repertuaru o kolejne utwory i jubileusze, sukcesów scenicznych oraz wielu powodów do radości i dumy wręczył promesę na kwotę 500zł.

„Campanella” na przestrzeni tych wszystkich lat kształciła talent 85 flecistów. Wyjątkowe brzmienie zapewniała zespołowi obecność nie tylko fletów, ale też wiolonczeli oraz skrzypiec. Zespół występował cyklicznie na Festiwalach Młodzieży Szkolnej w Tychach, na deskach Teatru Małego w Tychach czy Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Przypadł mu także zaszczyt prezentować Polską Muzykę Dawną podczas koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowanego przez szkołę w Radostowicach. Wielkim sukcesem był też występ w Sali Lustrzanej Zamku Książęcego w Pszczynie.

Jeszcze raz gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów.