image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wczoraj (8.04) w Siemianowicach Śląskich rozdano ponad 200 sztuk maseczek ochronnych dla osób starszych w ramach akcji „Seniorzy szyją maseczki dla Seniorów”.

Podczas akcji nastąpił tradycyjny podział ról: panie głównie szyją, natomiast panowie zajmują się dystrybucją. Stąd siemianowiccy seniorzy robiący zakupy w marketach w godzinach przedpołudniowych z wielką radością odbierali dzisiaj z rąk przedstawicieli Siemianowickiej Rady Seniorów – Jerzego Namysło i Marka Greinera, który jest także wolontariuszem fundacji Wolne Miejsce, pierwszą partię gotowych maseczek, w opakowaniach foliowych wraz z instrukcją obsługi. Ponownie maseczki będą rozdawane jeszcze w piątek w godzinach od 10.00 do 12.00 w całych Siemianowicach Śl.

Przypomnijmy: akcja rozpoczęła się 27 marca. Udało się zebrać środki na zakup potrzebnych do szycia materiałów. Początkowo planowano zebrać i uszyć przynajmniej 1000 maseczek, ale dzięki szybkiemu i pozytywnemu odzewowi ze strony darczyńców, udało się zebrać dużo więcej środków. Już wiadomo, że wystarczy na uszycie ok. 4000 sztuk. Na dzień 7 kwietnia udało się ich uszyć 250. Obecnie panie wolontariuszki szyją, a my czekamy na kolejną dostawę materiałów i po świętach ruszamy znów z kolejną partią do szycia.

Chcieliśmy serdecznie podziękować dotychczasowym darczyńcom. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się odpowiednio wcześnie zamówić potrzebne materiały:  Aleksandra Krążek, Anna Zasada-Chorab, Beata Gałecka, Paulina Komraus, Arek Sowiński, Jolanta Geppert, Barbara Sitek, Marta Serafin, Marek Greiner, Słuchacze i Słuchaczki Siemianowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z Danutą Świdzińską, Beata Łuczak.

Duże podziękowania należą się również Seniorom, którzy ruszyli do akcji, czyli dla wolontariuszek szyjących maseczki: Halina Baron-Jastrzębska, Maria Palemba, Barbara Wikalińska-Płóciniczak, Jolanta Paliwoda, Urszula Sieja, Urszula  Stachura, Teresa Kurek, Anna Strączek, Jolanta Krawczyk, Katarzyna Miklis, Zofia Łukasik.
I gorąco dziękujemy panom wolontariuszom, którzy zajmują się dystrybucją: Jerzy Namysło, Marek Greiner, Kazimierz Izydorczyk, Stanisław Tomczyk.

Akcja trwa, chętnych do wparcia i pomocy prosimy o kontakt:
Beata Łuczak tel. 730 600 506, e-mail: b_luczak@um.siemianowice.pl

Źródło: UM Siemianowice Śląskie, autor: Elżbieta Nieszporek (UM), foto: Wojciech Mateusiak