image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, po przeanalizowaniu możliwości bezpiecznego otwarcia placówek wraz z dyrektorami Publicznych Przedszkoli i Gminnego Żłobka, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek podjęła decyzję, że ww. placówki nie zostaną otwarte w najbliższym czasie.

Aktualnie notujemy wzrost dynamiki zachorowań w województwie śląskim, na terenie gminy osób z pozytywnym wynikiem również przybywa. Dlatego też działalność placówek zostanie wznowiona tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zostaną zapewnione wymogi bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności tych najmłodszych jest najważniejsze. Placówki muszą zostać przygotowane na otwarcie dokładnie i z wszelką starannością. Ważnym aspektem jest zagwarantowanie dzieciom normalnych warunków, bez większych odczuć że cokolwiek w ich przedszkolu uległo zmianie.

24 maja kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych. Żłobek i przedszkola będą musiały powrócić do normalnego funkcjonowania. Podejmowane są niezbędne kroki, by w placówkach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. (ps)

Źródło: UG Bobrowniki