image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Z ogromną radością chcieliśmy poinformować, że Siemianowickie Centrum Kultury znalazło się w elitarnej grupie instytucji, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury. 

To największy program grantowy uruchomiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Jego celem jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line. Jest to element tzw.  „tarczy antykryzysowej” w obszarze  podmiotów zajmujących się działalnością kulturalną i grupie artystów. 

„Kultura w sieci” spotkała się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: do programu zgłoszono prawie 6000 wniosków. Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że projekt Siemianowickiego Centrum Kultury znalazł się na wysokiej 298 pozycji na 1182 przyznanych dotacji i 5948 złożonych wniosków. Kwota dofinansowania – to 17.000  złotych. 

Kryptonim „Rybak” – będzie to internetowy serial społecznościowy. Działanie absolutnie nowatorskie. Jako, że będzie to działanie partycypacyjne – już dzisiaj wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy i współtworzenia tego projektu. 

Zadanie Kryptonim „Rybak” polegało będzie na społecznościowym, partycypacyjnym stworzeniu serialu fabularnego, gatunkowo oscylującego pomiędzy takimi konwencjami jak serial kryminalny, fantastyczny, komediowy i paradokumentalny. Zadanie zakłada tworzenie utworów audiowizualnych w ścisłej współpracy instytucji ze społecznością lokalną oraz przy zaangażowaniu i wsparciu profesjonalnych artystów oraz filmowców. Zakładamy stworzenie łącznie 7 odcinków serii, które sukcesywnie będą emitowane w mediach społecznościowych. Kanwą dla znacznej części wątków serialu stałyby się śląskie podania, legendy i motywy opisane w licznych publikacjach naukowych i popularyzatorskich.

Koncepcyjne nad realizacją projektu już trwają. Serdecznie zapraszamy do współudziału. Szczegółowe informacje wkrótce na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.

Źródło: UM Siemianowice Śląskie