image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wiosenna pogoda zachęca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Coraz częściej wiele osób decyduje się na aktywności w parkach, lasach oraz nad wodą. Wraz z nadejściem cieplejszych dni pojawiły się jednak dokuczliwe insekty, jak komary, meszki czy kleszcze, które skutecznie potrafią uprzykrzyć ciepłe dni.

Jak w ubiegłym roku, miasto podjęło decyzję o sezonowych opryskach przeciwko komarom i kleszczom. Objęte nimi będzie ponad 200 ha zielonych terenów miejskich, takich jak:  Park Zielona, Park Hallera, tereny nad Pogorią oraz osiedla mieszkaniowe wraz z przyległymi do nich placami zabaw i siłowniami plenerowymi.

Obecnie trwają prace nad wyłonieniem firmy, która wykona zlecone jej zadanie w przyjazny dla środowiska sposób. Produkt, który zostanie do tego wykorzystany będzie bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Dodatkowo dla komfortu wszystkich, a także ochrony populacji „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, opryski będą dokonywane w nocy, po godz. 22.

Przewiduje się trzy tury oprysków. Pierwsza planowana jest na początku czerwca. Następne obejmą miesiące wakacyjne, w odstępach dwutygodniowych.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza