image_pdfimage_print

Dwa srebrne medale i jeden brązowy. To dorobek zawodników reprezentujących barwy UKS Świerklaniec na Lotto 36 Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie, które odbyły się w dniach 21-23 sierpnia w Krakowie.

Brązowy medal w C1 na dystansie 5000 m wśród juniorek młodszych wywalczyła pochodząca z Orzecha Wiktoria Kiczka. Srebrny medal w K1 na dystansie 2000 m w kategorii dzieci zdobył Dawid Franielczyk. Także ze srebrem wrócił Wiktor Leszczyński w K1 na 10 000 m wywalczonym w kategorii juniorów. To kolejny duży sukces tego zawodnika.

Przypomnijmy, że 31 lipca br. zdobył dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kajakarstwie Klasycznym, które odbyły się w Poznaniu – brąz na dystansie 500 m i srebrno na 200 m. Startował także w kajakarskiej „jedynce”.

W tym sezonie Wiktor miał szansę zmierzyć się również w sprincie z seniorami. Pomimo młodego wieku Wiktor Leszczyński wraz z Dawidem Lipińskim w K2 na 200 m zajęli wysoką 5 pozycję na 83 Mistrzostwach Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym, który odbył się w Poznaniu w dnia 14-16 sierpnia br.

Dzięki tym świetnym wynikom Leszczyński został zauważony w kadrze Polski i niebawem weźmie udział w prestiżowym ICF Pucharze Świata w Sprincie Kajakowym i Paracanoe. Zawody odbędą się 24-27 września w węgierskim Szegedzie. Trzymamy mocno kciuki za zawodnika reprezentującego świerklaniecki klub.

Źródło: UG Świerklaniec