image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ze względu na dodatni wynik testu na obecność koronawirusa u dwóch pracowników Urzędu Gminy Świerklaniec, Wójt Gminy podjął decyzję o zamknięciu budynku Urzędu Gminy przy ul. Młyńskiej 3 dla interesantów od dnia 6 października 2020 r. do odwołania.

Obsługa interesantów będzie odbywała się zdalnie. Urzędnicy dostępni będą telefonicznie i w ten sposób będą pomagać w wypełnieniu wniosków lub pism oraz wyjaśniać w jaki sposób można je wysłać do urzędu drogą elektroniczną.
Sprawy można załatwiać przez e-mail oraz ePUAP.

Na parterze Urzędu Gminy Świerklaniec znajduje się skrzynka podawcza, do której można wrzucać korespondencję i pisma kierowane do Urzędu. Osoby chcące otrzymać potwierdzenie złożenia pisma proszone są o wpisanie swojego adresu e-mail.

Zamknięta jest też filia Banku Spółdzielczego w Świerklańcu, która znajduje się w budynku Urzędu Gminy Świerklaniec przy ul. Młyńskiej 3.
Urząd Stanu Cywilnego przy ul. Parkowej 32 działa normalnie i obsługuje interesantów z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i przy użyciu środku ochrony osobistej.

Załatwianie spraw odbywa się poprzez ePUAP, kontakt telefoniczny oraz e-mailowy:
Kancelaria Urzędu Gminy Świerklaniec – 32 284 74 00.
E-mail: kancelaria@ugswierklaniec.pl

Informujemy, że sytuacja w UG jest pod kontrolą. Wprowadzane są procedury, które mają wpłynąć na powstrzymanie transmisji koronawirusa. Zdrowie klientów i pracowników Urzędu Gminy są najważniejsze.

Źródło: UG Świerklaniec