image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

W ciągu pierwszego tygodnia szczepień, które zainaugurowała dyrekcja dąbrowskiego szpitala, zaszczepionych zostało ponad 1200 osób.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza został wytypowany w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 jako szpital węzłowy, czyli punkt szczepień personelu medycznego i niemedycznego podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek z Dąbrowy Górniczej. Pierwsze dawki szczepionki dotarły do szpitala w zeszły poniedziałek i od tego czasu zaszczepiono wszystkie osoby, które zgłosiły chęć zaszczepienia w pierwszej turze, czyli 1259 osób.

– Do 14 stycznia czekamy na kolejne zgłoszenia osób z grupy 0, chętnych do zaszczepienia się od 18 stycznia. Informacje o tym, jak się zgłosić, można uzyskać pod nr tel. 32 621 20 69 – wyjaśnia Katarzyna Cina, kierownik Działu Jakości i Akredytacji Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

Obecnie zaszczepieni pacjenci drugą dawkę szczepionki otrzymają od 25 stycznia.

zespół ZCO Dąbrowa Górnicza - inauguracja szczepień przeciw Covid-19

zdj. dyrektor Tomasz Szczepanik wraz z zespołem zainaugurowali szczepienia w dąbrowskim szpitalu

Szczepionki dla kolejnych grup

W piątek, 15 stycznia rusza proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. W kolejnym etapie szczepieni będą: nauczyciele, osoby starsze, służby mundurowe, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu.

Na stronie www.gov.pl udostępniona jest mapa z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. W Dąbrowie Górniczej udostępniono 12 takich punktów. Gdzie się będzie można zaszczepić sprawdź tu: Mapa punktów szczepień – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza