image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Maja Krzyżek to nastoletnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, która od 2019 roku przebywa w śpiączce. Jest to efekt obrażeń, jakie odniosła w w wypadku samochodowym. Rodzina oraz przyjaciele Mai codziennie walczą o to, by dziewczyna mogła powrócić do dawnego życia. A My, mieszkańcy możemy w tym pomóc!

#BudzimyMaje2 to wirtualna akcja zorganizowana z inicjatywy Maksymiliana Górki, wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta, a prywatnie przyjaciela Mai. Głównym wydarzeniem akcji będzie charytatywny turniej e-sportowy, w którym popularne osoby ze świata internetu będą próbować swych sił w grze FIFA. Gracze będą podzieleni na cztery 2-osobowe drużyny w kombinacji: Nester i PNTCMZ Football, Czajnik i Ostry, Adryan i Footgoll oraz Łukasz Jagła. Do finału dostanie się najlepsza drużyna, która zmierzy się z Maksymilianem Górką oraz bratem Mai.

Dodatkowo fanów e-sportu ucieszy fakt, że całe wydarzenie będzie komentował Arkadiusz „Pan” Pawłowski, popularny komentator sportowy, znany m.in. Fame MMA. W roli komentatorów oprócz Pana Pawłowskiego usłyszymy youtuberów – Zwykłego Kibica oraz xFlaShx.

Podczas rozgrywek, wszyscy ci, którzy chcą wspomóc Maję w powrocie do zdrowia, mogą wpłacać datki na jej dalsze leczenie. Wydarzenie odbędzie się 14 marca 2021 roku. Co ważne, turniej będzie transmitowany na platformie YouTube, dzięki temu każdy będzie mógł zobaczyć to wydarzenie i pomóc Mai. Na kanale „POMOC NA MAXA” odbędzie się transmisja na żywo: https://youtube.com/channel/UCC6WXTqzYxFr680FrlLkpmw

Już teraz chętni mogą wspomóc leczenie Mai, przekazując datki na zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/budzimy-maje

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza