image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Wsłuchując się w uwagi przedsiębiorców odnośnie problemów z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników, jak i biorąc pod uwagę głosy seniorów, którzy chcieliby podjąć pracę, a nie wiedzą gdzie jej szukać, prowadzimy badania nad zasadnością stworzenia strony internetowej z bazą lokalnych ofert pracy.

W założeniu chcemy stworzyć stronę internetową na której pojawią się oferty pracy skierowane do seniorów, którzy osiągnęli wiek emerytalny i dalej chcą być aktywni zawodowo. Ogłoszenia o pracę  zostaną umieszczane na stronie przez lokalnych przedsiębiorców, z zastrzeżeniem, że ich oferty oraz wymiar pracy będą dostosowane do możliwości osób starszych.  Narzędzie to dałoby przedsiębiorcom również możliwość przeglądania bazy CV osób, które poszukują zatrudnienia.

Planujemy by na stronie internetowej dostępny był kreator CV, który pomoże seniorom w prosty sposób przygotować niezbędny do aplikacji o pracę dokument. Przewidujemy również szkolenia dla osób, które będą chciały nauczyć się korzystania z tego narzędzia.

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie do 12 marca br. krótkiej ankiety, która pozwoli nam określić  Państwa zapotrzebowanie na stworzenie opisywanej platformy. W obu ankietach znajduje się również miejsce na Państwa sugestie bądź uwagi do projektu.

Ankieta dla seniorów → Link

Ankieta dla przedsiębiorców → Link

Źródło: UM Siemianowice Śląskie, autor: Marlena Jagoda-Rybacka