image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

12 lipca, w najbliższy poniedziałek, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w obrębie rynku na czas prac związanych z modernizacją chodników. Z utrudnieniami w okresie wakacji i tygodni późniejszych muszą się liczyć zarówno piesi jak i kierowcy.

Jak już informowaliśmy 6 czerwca w ramach kolejnego etapu przebudowy chodników wokół płyty rynku prace obejmą pierzeje południową (po tylnej stronie ratusza) i wschodnią (od strony fontanny).

Oddanie inwestycji planowane jest do końca września. Do tego czasu można spodziewać się utrudnień. Przejezdność ulic w obrębie rynku co do zasady zostanie utrzymana, okresowo będą jednak występować ograniczenia w dostępności parkingów, chodników lub dróg. Może się również zdarzyć, że przejściowo będą  zamknięte ich fragmenty, np. na czas dostawy materiałów budowlanych lub w związku z pracą ciężkich maszyn.

Na tegoroczne prace miasto wyda 253 665,09 zł, a wykona je firma „Domax” z Boronowa. Oferta przedsiębiorstwa wygrała z trzema innymi, przebijając je m.in. skróceniem czasu realizacji z 90 do 70 dni, co pozwoli szybciej przywrócić zwykłą organizację ruchu w tym rejonie.

Źródło: UM Pyskowice