image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Województwo Śląskie zaprezentują się na wspólnym stoisku podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2022. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektorowych na świecie, skupiające w jednym miejscu tysiące inwestorów, przedstawicieli instytucji finansowych, deweloperów, a także reprezentacje miast. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-18 marca 2022 r. we Francji. Na wspólnym stoisku będą mogły również zaprezentować się firmy branżowe, przedstawiciele instytucji i samorządy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM ze względu na swój globalny zasięg, mają znaczący wpływ na współczesny rynek inwestycji i nieruchomości. Jest to miejsce spotkań najważniejszych podmiotów z branży inwestycji, gdzie kreowany jest wizerunek regionu jako wyjątkowo atrakcyjnego gospodarczo obszaru. To również okazja do nawiązywania nowych relacji z partnerami biznesowymi, którzy poszukują lokalizacji dla swoich inwestycji.

Na wspólnym stoisku Metropolii i Województwa Śląskiego będzie możliwość promocji oferty inwestycyjnej oraz skorzystania ze wspólnej przestrzeni wystawienniczej o łącznej powierzchni prawie 93 mkw. Ze stoiska mogą skorzystać przedstawiciele instytucji, jednostek samorządu terytorialnego oraz firmy z branży, które będą obecne na Targach, należy jednak dokonać zgłoszenia.

Zgłoszenia do udziału należy kierować do 24 stycznia br. na adres: gospodarka@slaskie.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają osoby z wejściówkami z edycji MIPIM 2020. Szczegółowe informacje pod numerami telefonu: 32 774 0 611 oraz 32 774 0 612.

Formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie Invest in Silesia – TUTAJ

To już kolejny raz, kiedy Metropolia zaprezentuje swoje atuty na wspólnym stoisku z Województwem Śląskim. Ostatnia taka okazja miała miejsce w październiku 2021 r.  podczas Targów Inwestycji i Nieruchomości EXPO REAL w Monachium. GZM i Województwo Śląskie, wspólnie z Miastem Katowice, przedstawili 41 ofert terenów inwestycyjnych, przeznaczonych m.in. pod działalność produkcyjną czy usługową.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia aktywnie uczestniczy w wydarzeniach społecznych, gospodarczych, naukowych i kulturalnych, aby promować potencjał całego swojego obszaru. Efektem tych działań są m.in. rankingi czy analizy gospodarcze, w których coraz częściej pod uwagę brany jest całościowy obszar GZM, nawet jeśli publikacja dotyczy tylko jednego z miast związku metropolitalnego. Przykładem takiej publikacji jest raport ABSL, który dotyczył sektora nowoczesnych usług w Katowicach z uwzględnianiem ich kontekstu metropolitalnego.