image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Tychy zostały laureatem konkursu na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Miasto zajęło czwarte miejsce, przyznano mu również nagrodę specjalną za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej.

Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 skierowany był do gmin i miał na celu aktywne promowanie idei samospisu internetowego w trakcie trwania Spisu, a zadaniem konkursowym było zachęcenie przez gminę jak największej liczby zobowiązanych na jej terenie osób fizycznych do dokonywania samospisu internetowego.

– W Tychach aż 89,49% mieszkańców wzięło udział Narodowym Spisie Powszechnym – mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. – To drugie miejsce w woj. śląskim i ósme w Polsce. Biorąc pod uwagę liczbę zameldowanych osób (prawie 119,5 tysięcy osób) spisało się 95% mieszkańców.

Tychy znalazły się na czwartym miejscu najbardziej cyfrowych gmin Narodowego Spisu Powszechnego 2021 tuż za Katowicami, Siemianowicami Śląskimi oraz gminą wiejską Jasienica. Dodatkowo – jako jedyne miasto w województwie śląskim Tychy otrzymały nagrodę specjalną Prezesa GUS za zaangażowanie we współpracę z urzędem statystycznym i wykazanie największej aktywność wśród społeczności lokalnej.

Źródło: UM Tychy