image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

POT- VOT „Poets of Today – Voices of Tomorrow” to międzynarodowy projekt realizowany przez organizacje partnerskie ze Słowenii, Polski, Finlandii, Węgier oraz Serbii. Celem projektu jest przybliżenie poezji i jej współczesnych twórców młodzieży, nauczycielom oraz lokalnym społecznościom. W każdym państwie partnerskim powołano zespół artystyczny odpowiedzialny za stworzenie programu poetycko–edukacyjnego, a także koordynowanie działań z nim związanych. Tego zadania w naszym kraju podjęła się „Fundacja ARTeria”

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, jako jedna z wąskiego grona szkół zaproszonych do udziału w tej niezwykle interesującej inicjatywie, z radością włączyło się w działania projektowe. Ich zwieńczeniem będzie wydarzenie „POT-VOT, czyli o poezji z Małgorzatą Lebdą”.

22 lutego 2024 r. na scenie w Parku Tradycji SCK zobaczymy więc współczesną poetkę – uznaną już w artystycznym świecie i wielokrotnie nagradzaną, osobę niezwykle ciekawą nie tylko pod względem literackim… Małgorzata Lebda zaprezentuje fragmenty swojej twórczości. Nasze spotkanie będzie zatem swego rodzaju poetycką ucztą, podczas której posłuchamy również głosów młodego poetyckiego pokolenia, obejrzymy spektakl w wykonaniu artystów szkolnej kawiarenki literackiej „To i owo”, dowiemy się, co młodzież sądzi o poezji. A całość uświetni właśnie obecność pani Małgosi Lebdy oraz gości.

Małgorzata Lebda. Fot. Rafał Siderski

Małgorzata Lebda. Fot. Rafał Siderski