image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Grzegorz Podlewski, były i wieloletni prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, został nowym wiceprzewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na tym stanowisku zastąpi Anetę Moczkowską, która złożyła rezygnację z dalszego pełnienia tej funkcji. 

Zmiany w zarządzie Metropolii. Podczas piątkowej sesji Zgromadzenia Metropolii (10 sierpnia), została przyjęta rezygnacja Anety Moczkowskiej z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącej zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Na stanowisko to został powołany Grzegorz Podlewski. Jego kandydatura została przedstawiona przez podregion tyski.

Grzegorz Podlewski pochodzi z Tychów, od lat związany jest z branżą energetyczną. W latach 2008-2016 pełnił funkcję prezesa w – należącym do Skarbu Państwa – Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica. Decyzje podjęte w latach, gdy zarządzał spółkę, pozwoliły na osiągnięcie rekordowych wyników finansowych, co w latach 2009, 2010 i 2012 przełożyło się kolejno na 11, 7 i 15 miejsce w Rankingu Jednoosobowych Spółek Skarbu Państwa. Od lipca 2016 roku do końca 2017 roku współpracował z Urzędem Miasta w Tychach, gdzie zajmował się doradztwem w zakresie energetyki, reprezentował również miasto w Programie Elektromobilności.  Od 2016 roku jest doradcą zarządu w polskim biurze regionalnym spółki Tavrida Electric Polska, zajmującej się projektowaniem i produkcją urządzeń stosowanych w energetyce. Grzegorz Podlewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej, gdzie ukończył studia na kierunku organizacja i zarządzanie.