image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Karolina to 26-letnia mieszkanka Lędzin. Swoje umiejętności i edukację rozwijała jako florysta oraz technik administracji w Krakowie. Karolina od urodzenia nie słyszy, jednak to nie przeszkodziło jej by spełniać swoje marzenia.

W jej sercu od zawsze królował sport. Równolegle do swojej edukacji rozwijała się intensywnie sportowo w dziedzinie żeńskiej piłki nożnej. W 2013 roku została zakwalifikowana do Reprezentacji Polski Kobiet Niesłyszących. Wraz z reprezentacją uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej osób niesłyszących w Niemczech w roku 2014, gdzie zdobyły brązowy medal. W roku 2018 odbyły się następne Mistrzostwa Europy w Finlandii, tym razem w piłce nożnej halowej gdzie nasza reprezentacja zdobyła złoty medal – Mistrza Europy. Ze względu na brak Klubów sportowych, które przyjmują osoby niesłyszące Karolina trenuje w Gliwicach, w klubie sportowym MIG, z którego została wypożyczona na rok do Klubu sportowego KORONA – Szczecin.

Jest to niewątpliwie sukces dla Polski, a dla Karoliny osobisty sukces jako mieszkanki Lędzin. Wszystkie zwycięstwa, a także zapał Karoliny, jest powodem do dumy dla całej gminy, zważywszy na to ile przeszkód i barier musiała pokonać, aby to osiągnięcie było możliwe. Karolina jest bardzo ambitna i chętna do dalszych treningów i pracy nad sobą, wierzymy, że jej wspaniałe osiągnięcia nie są ostatnimi i jeszcze wiele sukcesów przed nią.

Źródło: ledziny.pl