image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Centrum w Sączowie

Do końca miesiąca ma zostać zakończona przebudowa centrum Sączowa wraz z budową ścieżek rowerowych. Warto zwrócić uwagę na koszt inwestycji, który opiewa na 2,8 mln złotych z czego 85 % finansowane jest z dwóch źródeł. W ramach inwestycji zbudowano kanalizację deszczową, sanitarną, a także odtworzono nawierzchnię drogi przy centrum przesiadkowym. Pojawił się także nowy chodnik, parking, ścieżki rowerowe, wiata dla jednośladów. Teraz nadszedł czas na obiekty małej architektury tj. ławki parkowe, kosze na śmieci. Ponadto zostanie zostanie zamontowany monitoring.

Nowe boisko w Siemoni

Powstaje nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Siemoni. Inwestycja jest finansowana w ramach programu Mały Klub z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jej wartość to ponad 670 tys zł. Powstaje tam obiekt wielofunkcyjny z przeznaczeniem do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz nożną. Wykonawca pokrył już starą nawierzchnię asfaltową nową poliuretanową, zamontował piłkochwyty i oświetlenie.

Kanalizacja

Z początkiem maja zakończona będzie budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Rogoźniku. Natomiast w Bobrownikach przy ulicy Teligi, Topolowej i Akacjowej prace będą prowadzone do końca czerwca. Koszt obu tych inwestycji to ponad 4 mln złotych i są dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Z inicjatywy Małgorzaty Bednarek – Wójta Gminy Bobrowniki, przeprowadzono spotkania z mieszkańcami, wykonawcą i inspektorami nadzoru. W Bobrownikach w rozmowach wziął udział radny Jarosław Wieczorek. Mieszkańcy zgłaszali problemy techniczne z wpięciem się do sieci oraz padały pytania o możliwości przeniesienia studzienek na posesjach.

Sprzątamy po zimie

W połowie marca ruszyło wielkie sprzątanie dróg gminnych po akcji zima. W tym sezonie na utrzymanie zimowe 47 kilometrów bieżących dróg gminnych, Bobrownickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zużyło blisko 500 ton mieszanki soli z piaskiem. Na tegoroczne sprzątanie przeznaczono 20 tys zł. Po drogach nadszedł czas na park. Już niebawem pojawią się ekipy sprzątające i pilarze, którzy zadbają o drzewostan. Park będzie doposażony w dodatkowe kosze na śmieci oraz stojak na rowery.

Zadania poniżej 30 tys euro

W Rogoźniku zakończono remont pokrycia dachowego budynków Klubu Sportowego Cyklon. Prace polegały na wymianie pokrycia dachu wraz z obróbką blacharskich, a także przemurowaniu kominów. Koszt to niespełna 20 tysięcy złotych. W Myszkowicach zmodernizowana zostanie instalacja elektryczna w remizie budynku OSP, a w Bobrownikach przy budynku Klubu Sportowego Orzeł wyremontowany zostanie taras oraz schody.

Złożono wnioski o dofinansowanie

W ramach metropolitalnego funduszu solidarności, gmina Bobrowniki złożyła dwa projekty na dofinansowanie. Dzięki wnioskowi możliwa będzie budowa ekologicznego oświetlenia ulicznego i dalsza rewitalizacja parku. Całkowity koszt budowy nowoczesnego oświetlenia to 963 108,48 zł, gdzie wnioskujemy o dofinansowanie 85 % Inwestycja realizowana będzie w Wymysłowie przy ul. Prusa, w Rogoźniku przy ul. Narutowicza, Diamentowej, i Podmiedze oraz w Bobrownikach przy ul. Szybowej. W ramach zadania zamontowane zostaną lampy hybrydowe, które do działania wykorzystują energię słoneczna. W ramach rewitalizacji parku, planowana jest budowa ścieżek rowerowych montaż małej architektury oraz budowa miejsca do ćwiczeń – street workoutu. Ponadto planuje się zakup konstrukcji do montażu oświetlenia i nagłośnienia scenicznego Amfiteatru.