image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Ściana roślin, egzotyczne obrazy i liście wijące się wdłuż chodnika – tak wygląda nowe miejsce spotkań dla młodych chorzowian. Przy ulicy Wolności 3 powstała strefa zwana #Wolka.

Uczniowie i studenci będą mogli napić się tam darmowej kawy lub herbaty i wziąć udział w warsztatach. 8 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, na której opowiedziano o szczegółach tego miejsca i działaniach związanych z Młodzieżową Radą Miasta. W konferencji wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Marcin Michalik, Rzeczniczka Prasowa Karolina Skórka, młodzieżowi radni: Konrad Krause, Piotr Strusz, Mikołaj Winiarski, a także projektanci wnętrza: Paweł Sobczak i Przemek Duda.

Strefa młodych #Wolka to przytulny kącik w lokalu, w którym działa projekt CUMA (obecnie trwają procedury przetargowe na wyłonienie operatora drugiej części tego projektu). Chorzowscy artyści Paweł i Przemek postanowili bezpłatnie zaaranżować wnętrze i dokonać remontu części lokalu. W pracach remontowych wspomogli ich radni Młodzieżowej Rady Miasta, dla których #Wolka będzie nową siedzibą.