image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jeszcze w tym tygodniu Urząd Miasta w Chorzowie uruchomi postępowanie przetargowe na promocję przez sport na kwotę 4 mln złotych. 

Wsparcie przekazane zostanie klubowi piłkarskiemu. – Chorzów od lat związany jest z piłką nożną, dlatego wspieramy tę dyscyplinę i korzystamy z jej popularności w promocji naszego miasta – wyjaśnia Andrzej Kotala Prezydent Chorzowa. – Przypominam, że naszym priorytetem jest budowa stadionu Ruchu. Przetarg na budowę ogłoszony zostanie jeszcze w tym roku – dodaje prezydent. To olbrzymia inwestycja, której koszt przekroczy 100 milionów złotych. Chorzów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w kolejnych latach również będzie ogłaszał przetargi na promocję przez sport poprzez piłkę nożną. Ich wysokość nie przekroczy jednak 2 mln złotych. 

To zarząd odpowiedzialny jest za bieżące zarządzanie klubem i wyniki sportowe. – Jedno trzeba powiedzieć jasno: dzięki wsparciu miasta Ruch ma i miał środki na grę zarówno w pierwszej, jak i w drugiej lidze. Zarząd spółki, nie może argumentować złych wyników sportowych, brakiem funduszy – podkreśla prezydent.