image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy oglądać go tylko na wizualizacjach. Najnowsze zdjęcia niewiele już od nich odbiegają. Oddział ratunkowy Szpitala Miejskiego w Zabrzu jest coraz bliższy ukończenia. A trzeba pamiętać, że wraz z nim zmienia się spora część szpitala, obejmująca m.in. izbę przyjęć oraz OIOM.

– Budowa obszaru intensywnego nadzoru nad pacjentem przebiega zgodnie z planem. Zdążymy na czas – zapewnia dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Przypomnijmy, że budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem dla helikopterów ruszyła w Biskupicach w połowie ubiegłego roku. W ramach przedsięwzięcia rozbudowany został Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej. Przebudowa objęła również izbę przyjęć. Obecnie trwają starania, by po zakończeniu prac zabrzański szpital mógł pełnić rolę czwartego w województwie śląskim szpitala urazowego.

– Ta inwestycja to przysłowiowe postawienie kropki nad „i”, jeśli chodzi o rozwój naszego szpitala – mówi dr Wójtowicz.

Łączny koszt projektu, obejmujący prace budowlane i wyposażenie obiektu, przekracza 35 mln zł. Inwestycja w ochronę zdrowia to jeden z priorytetów dla naszego samorządu. Od lat modernizujemy Szpital Miejski. Wykonaliśmy jego termomodernizację oraz zbudowaliśmy Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to kolejny etap rozwoju placówki. Inwestycja umocni markę miasta na medycznej mapie aglomeracji i kraju – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Oddział ratunkowy w Zabrzu ma przyjąć pierwszych pacjentów jeszcze przed wakacjami.  

Źródło: um.zabrze.pl