image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Przedstawiciele Zbrosławic okazali się dosyć niegościnni i na własnym terenie, w Centrum Usług Publicznych, zwyciężyli w kolejnej odsłonie Wieloboju Sołectw 2019. Gospodarze zgarnęli pełną pulę za turniej szachowy.

Do sobotniej rywalizacji z planowania i przewidywania przy szachownicy przystąpiło 14 reprezentacji sołectw. Zawody rozpisane zostały na 5 rund zgodnie z zasadami systemu szwajcarskiego. Innymi słowy dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależał od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobierano  w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy legitymowali się jednakową liczbą punktów.

Już po dwóch rundach wyklarowała się dwójka, która do samego końca walczyć miała o złoto. Po dwóch kolejnych zwycięstwach Zbrosławice zmierzyły się Laryszowem, jednak ta konfrontacja zakończyła się podziałem punktów. Decydująca okazać się miała ostatnia runda, gdy trochę nieoczekiwanie Laryszów zanotował kolejny remis – tym razem z Kamieńcem. Równocześnie Zbrosławice nie dały szans Ziemięcicom i dopisały dwa decydujące punkty w tabeli końcowej. Beneficjentem remisu Laryszowa z Kamieńcem była też Wieszowa, która po wygranej w piątej rundzie z Jaśkowicami uplasowała się na najniższym stopniu podium zawodów.

Zwycięską drużynę utworzyli:

Artur Globisz, Eryk Połoński, Jerzy Pyrlik, Wojciech Michalik.

Źródło: zbroslawice.pl