image_pdfimage_print
image_pdfimage_print

Z dumą prezentują herb Bytomia na wielu arenach, zawodach i piknikach rycerskich. Kolejną okazją był rozgrywany w Opolu turniej, w którym nasi rycerze z bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde” nie mieli sobie równych.

W Turnieju Miecza i Tarczy bezkonkurencyjny był Mirosław Markowski, zaś w Turnieju Miecza Długiego – Łukasz Gawlik – Strażak. Indywidualnie dobrze zaprezentował się także Mateusz Warzecha, który w Turnieju Miecza Długiego zajął 3. miejsce. Nasi rycerze nie dali szans rywalom także w potyczkach drużynowych, wygrywając cały turniej. 

Nasi rycerze mogą być stawiani za wzór waleczności i rycerskich umiejętności. Mimo że działają dopiero od 2016 roku, mają już na swoim koncie wiele sukcesów i zwycięskich turniejów rycerskich w całej Polsce. Aktywnie również uczestniczą w licznych pokazach, akcjach nawiązujących do historii naszego kraju, a także przybliżają tradycje związane z rycerstwem.

Warto dodać, że w 2018 roku reprezentujący nasze miasto oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde” Dawid Paszkiewicz wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w walkach rycerskich, które odbyły się w szkockim Scone Palace.

Źródło: bytom.pl